2 marca 2020

Infolinie

Obecna sytuacja związana z pandemią jest trudna dla wszystkich. Są jednak osoby bardziej narażone na wirusa i jego negatywne skutki. Do takiej grupy należą pracownicy służby zdrowia oraz osoby starsze. 

Medycy, którzy pracują na pierwszej linii frontu, zmagają się nie tylko z wirusem, ale także ogromnym stresem, który towarzyszy im w codziennej pracy. Kontakt z ludzkimi tragediami, narażanie własnego zdrowia, a nawet życia, czy rozłąka z rodziną mogą być przyczyną pojawienia się lub wzmożenia różnych chorób. W PZU Zdrowie szczególnie duży nacisk kładziemy na kwestię zdrowia psychicznego i przeciwdziałanie stygmatyzowaniu personelu medycznego. Dlatego już podczas pierwszej fali pandemii uruchomiliśmy bezpłatne telekonsultacje psychologiczne dla  lekarzy, pielęgniarek i  ratowników medycznych walczących z koronawirusem. Od tamtej pory infolinia działa codziennie, również w weekendy od 8 do 20. Aby uzyskać pomoc, wystarczy zadzwonić pod numer 22 505 11 77.

Z kolei seniorzy to grupa społeczna najbardziej narażona na ciężki przebieg infekcji, który może doprowadzić nawet do śmierci. Dlatego osoby starsze powinny jak najrzadziej wychodzić z domów. Aby im w tym pomóc, PZU oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, uruchomiło infolinię dla seniorów. Wspólna inicjatywa zakłada pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakup artykułów spożywczych, higienicznych czy leków. Wolontariusze dostarczają seniorom niezbędne produkty, a koszt zakupu pokrywa osoba potrzebująca wsparcia. Aby uzyskać pomoc, wystarczy zadzwonić pod numer 22 505 11 11.