Drive Thru - Punkt Szczepień Woronicza PZU Zdrowie jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16. Obsługują go pracownicy Centrum Medycznego PZU Zdrowie Warszawa Puławska. Na szczepienie należy zapisać się wcześniej przez bezpłatną infolinię 989 lub Internetowe Konto Pacjenta.

To kolejne działanie związane z walką z pandemią, które PZU Zdrowie kieruje do wszystkich potrzebujących, nie tylko naszych pacjentów. Wierzę, że ogólnodostępny punkt szczepień pomoże mieszkańcom Warszawy i okolic szybciej skorzystać ze szczepienia, a tym samym przybliży wyczekiwany powrót do normalności. Dziękuję wszystkim naszym pracownikom zaangażowanym w powstanie i prowadzenie punktu. Wyrazy uznania należą się również zarządowi Telewizji Polskiej, który wsparł nas w organizacji i nieodpłatnie udostępnił teren w dobrej lokalizacji – mówi Anna Janiczek, prezes Zarządu PZU Zdrowie. 

Telewizja Polska od początku pandemii poprzez programy informacyjne, cykliczne, rozmowy z ekspertami i autorytetami w dziedzinie medycyny pomaga Polakom przetrwać ten trudny dla nas wszystkich czas. Jesteśmy  gotowi do wsparcia tej ważnej społecznie inicjatywy, która pozwoli Polakom skorzystać bezpiecznie i sprawnie ze szczepienia. Poprzez zaangażowanie w tego typu działania Telewizja Polska może kontynuować swoją misję. Bądźmy wszyscy solidarni i odpowiedzialni – mówi Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

Jak zaszczepić się w Drive Thru - Punkcie Szczepień Woronicza PZU Zdrowie?

W punktach drive thru obowiązują specjalne zasady szczepień. Chodzi m.in. o: konieczność wydrukowania i wypełnienia kwestionariusza przed udaniem się do punktu szczepień, wykonanie szczepienia w pojeździe oraz minimum 20 minutowy czas oczekiwania po szczepieniu dla kierowców. Na terenie punktu  drive thru obowiązkowe jest noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos. Zalecany jest ubiór ułatwiający dostęp do ramienia pacjenta, np. koszulka z krótkim rękawem i rozpinana bluza. 

Informacje dla pacjentów 

1. Na szczepienie w punkcie drive thru można zapisać się przez:

  • bezpłatną  infolinię 989;
  • Internetowe Konto Pacjenta pacjent.gov.pl.

Nie jest możliwe zapisanie się na miejscu.

2. Przed przyjazdem do punktu szczepień wydrukuj i wypełnij kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego dla osoby dorosłej przeciw COVID-19.

3. Wjazd do punktu szczepień znajduje się od ul. Woronicza. Na całym terenie obowiązuje ruch jednokierunkowy. Przyjedź do punktu szczepień punktualnie 10 minut przed wyznaczoną godziną szczepienia. Wcześniejszy wjazd nie będzie możliwy.

4. Przy wjeździe pokaż pracownikowi SMS z godziną i datą szczepienia. Ta informacja uprawnia Cię do wjazdu na teren punktu drive thru.
 
5. Ustaw się w kolejce samochodów czekających przed stanowiskami szczepień. Czekaj na polecenia osób kierujących ruchem.

6. Po otrzymaniu pozwolenia zaparkuj swój pojazd na stanowisku szczepień przy osobie kwalifikującej i wykonującej szczepienie.

7. Wszystkie szczepione osoby w pojeździe powinny przekazać osobie dokonującej kwalifikacji swoje wypełnione kwestionariusze wywiadu przed szczepieniem.

8. Osoba kwalifikująca może zadać każdemu pasażerowi zapisanemu na szczepienia kilka pytań odnośnie stanu zdrowia, zmierzyć ciśnienie i temperaturę.

9. Po zakwalifikowaniu do szczepienia zostaniesz zaszczepiony w swoim pojeździe

10. Po szczepieniu powoli i ostrożnie zaparkuj na wskazanym miejscu na parkingu poszczepiennym. Otrzymasz karteczkę z godziną, o której może opuścić parking ‒ przy wyjeździe przekaż ją opiekunowi pacjenta. Zaszczepieni kierowcy pojazdów powinni odczekać minimum 20 minut po szczepieniu przed opuszczeniem punktu szczepień. 

Więcej o zasadach szczepień w punktach drive thru tutaj.

PZU Zdrowie  to jeden z największych operatorów medycznych w Polsce ze 130 placówkami własnymi i 2200 partnerskimi w 600 miastach w Polsce oraz z własną siecią pracowni diagnostyki obrazowej i centrum telemedycznym. Lekarze i konsultanci PZU Zdrowie wspierają program Ministerstwa Zdrowia Domowa Opieka Medyczna dla pacjentów chorujących na COVID-19 oraz Narodowy Program Szczepień, w którym uczestniczy kilkadziesiąt placówek medycznych PZU Zdrowie. Cała Grupa PZU przekazała na pomoc dla szpitali i służb walczących z pandemią ponad 25 mln zł. PZU sfinansował m.in. samochody przewożące do laboratoriów próbki pobrane od potencjalnych zakażonych, jest też operatorem infolinii pomocy dla seniorów.