Cieszę się, że program PZU Zdrowie Zdalna Opieka COVID stał się częścią przełomowego zastosowania telemedycyny w Polsce. Wykorzystanie po raz pierwszy na tak szeroką skalę zdalnego monitoringu zdrowia pozwoliło nam objąć opieką pacjentów w trudnym okresie pandemii i ograniczonej mobilności. Dziękuję wszystkim pracownikom PZU Zdrowie zaangażowanym w powstanie rozwiązania, które zapewniło wielu osobom przechodzącym koronawirusa komfort i poczucie bezpieczeństwa. Wierzę, że doświadczenia zdobyte przy wdrażaniu Zdalnej Opieki COVID pomogą budować programy, a także zaadresować nowe wyzwania, jakie stoją przed ochroną zdrowia – mówiła Anna Janiczek, prezes zarządu PZU Zdrowie, która odebrała nagrodę w trakcie uroczystej gali w hotelu Renaissance w Warszawie.

Nowa, dodatkowa forma opieki została bezpłatnie udostępniona pacjentom posiadającym pakiety opieki medycznej PZU Zdrowie jesienią 2020 roku w trakcie drugiej fali pandemii. Zdalna Opieka COVID to program kierowany do osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 lub z potwierdzonym wynikiem COVID-19, przebywających w izolacji domowej. Pozwala zmniejszyć zagrożenie, że pacjent zbyt późno dostrzeże drastyczne pogorszenie się stanu zdrowia. W tym celu otrzymuje bezpłatnie pulsoksymetr, za pomocą którego regularnie wykonuje pomiary pulsu oraz poziomu tlenu we krwi. Program zapewnia także konsultacje z internistą i psychologiem, aby wpierać pacjentów również w zakresie zdrowia psychicznego.

W podobnym modelu PZU Zdrowie wspiera także pacjentów z systemu publicznego, współpracując z Ministerstwem Zdrowia i będąc operatorem medycznym Domowa Opieka Medyczna. Z nieodpłatnej pomocy skorzystało już blisko 100 tys. pacjentów, którzy wykonali ponad 3,5 mln pomiarów pulsoksymetrem. Lekarze PZU Zdrowie z Centrum Kontaktu PZU Zdrowie udzielili prawie 20 tys. teleporad pacjentom objętych programem. W 4,6 tys. przypadków konieczne było wezwanie karetki pogotowia.

Innowatory Wprost to nagroda przyznawana od 2011 roku. Podstawą do wyróżnienia tych, którzy inwestują w innowacje, jest autonomiczne badanie Innovation Research. W ramach Innovation Research 2020 zweryfikowane zostały nakłady na badania i rozwój oraz inwestycje w innowacje oraz ich praktyczne zastosowanie w biznesie.

PZU Zdrowie  jest jednym z największych operatorów medycznych w Polsce ze 130 placówkami własnymi i 2200 partnerskimi w 600 miastach w Polsce oraz z własną siecią pracowni diagnostyki obrazowej i centrum telemedycznym.

 

Fot. Piotr Woźniakiewicz ArsLumen/Wprost