Na uczestników Miasteczka Zdrowia czekali pracownicy radomskich placówek medycznych PZU Zdrowie, którzy przez kilka godzin udzielali porad z zakresu dietetyki, fizjoterapii i dermatologii. Mieszkańcy Radomia mogli bezpłatnie wykonać analizę składu ciała,  wad postawy czy znamion skórnych, a także sprawdzić poziom ciśnienia i glukozy. Odwiedzający strefę PZU Zdrowie korzystali również z masażu, ćwiczeń oddechowych oraz porad na temat technik relaksacyjnych.

Miasteczko Zdrowia 2021 to ogólnopolska inicjatywa organizowana przez Fundację Veritas, której przyświeca idea szerzenia wśród społeczeństwa szeroko rozumianego dbania o siebie i swoje zdrowie.

Na terenie Radomia działa siedem centrów medycznych PZU Zdrowie, które regularnie angażują się w lokalne wydarzenia promujące profilaktykę zdrowotną, m.in. Pikniku Zdrowia pod patronatem Wojewody Mazowieckiego. 

PZU Zdrowie  jest jednym z największych operatorów medycznych w Polsce ze 130 placówkami własnymi i 2200 partnerskimi w 600 miastach w Polsce oraz z własną siecią pracowni diagnostyki obrazowej i centrum telemedycznym.

Więcej o radomskich centrach medycznych PZU Zdrowie: radom.pzuzdrowie.pl