Kontakt z ludzkimi tragediami, narażanie własnego zdrowia, a nawet życia, czy rozłąka z rodziną mogą być przyczyną pojawienia się lub wzmożenia różnych chorób. PZU Zdrowie chcąc wesprzeć medyków w tej nierównej walce z koronawirusem, specjalnie dla nich uruchomiło bezpłatną infolinię psychologiczną.

Pracownicy służby zdrowia już podczas pierwszej fali pandemii mogli liczyć na fachową pomoc psychologów PZU Zdrowie. Właśnie wtedy udostępniliśmy bezpłatne telekonsultacje psychologiczne dla lekarzy, pielęgniarek i  ratowników medycznych walczących z koronawirusem. Od tamtej pory infolinia działa codziennie, również w weekendy od 8 do 20. Aby uzyskać pomoc, wystarczy zadzwonić pod numer 22 505 11 77.

Co zyskasz dzięki rozmowie:

  • wsparcie emocjonalne i psychiczne,
  • poradę lub konsultację psychologiczną,
  • informację z zakresu psychoedukacji.

Nasi specjaliści

Psychologowie PZU Zdrowie mają duże doświadczenie w zdalnej pomocy psychologicznej. To eksperci pracujący m.in. w Ogólnopolskim Telefonie Zaufania, Ogólnopolskim Telefonie „Niebieska Linia”, Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, Fundacji Nagle Sami oraz Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.

Poufność

Rozmowa z psychologami w PZU Zdrowie jest poufna. Wszystkie treści, które pojawiają się podczas rozmowy telefonicznej, są objęte tajemnicą zawodową. Wszyscy terapeuci
i psycholodzy kierują się w swoim postępowaniu Kodeksem Etycznym Psychoterapeuty lub Psychologa.