O wnioskach z kompendium i pierwszych krokach do pozytywnej zmiany mówili m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski i prezes PZU Życie Aleksandra Agatowska w panelu Mam wpływ na swoje życie i zdrowie.

Co dla mnie oznacza profilaktyka to tytuł dyskusji z udziałem prezes PZU Zdrowie Anny Janiczek. Uczestnicy panelu rozmawiali o tym, czym naprawdę jest profilaktyka, jakie nowe technologie ją wspierają, jak zdrowy tryb życia pojedynczych osób przekłada się na duże efekty w skali społeczeństwa.

O potrzebie edukacji zdrowotnej, ale też o tym, czy i jak można walczyć z fake newsami na temat zdrowia w erze mediów społecznościowych, dyskutował w panelu Potrzebuję wiedzy o profilaktyce Łukasz Szapiel, dyrektor ofert i sprzedaży produktów zdrowotnych PZU Zdrowie.

Z kolei uczestnicy panelu Szukam motywacji do zdrowego stylu życia szukali odpowiedzi na pytanie jak pozbyć się złych nawyków i zacząć zmieniać swoje życie na zdrowsze, skąd czerpać inspirację. Wśród nich rzecznik zdrowia PZU Mariola Borowska.

Rolę pracodawców w upowszechnianiu zdrowego stylu życia i ich wpływ na zachowania pracowników wyjaśniał m.in. Dominik Witek, członek zarządu PZU Zdrowie w panelu Odpowiedzialność pracodawcy.

Praktyczne kompendium wiedzy o profilaktyce 

Publikacja „Masz wpływ na swoje życie” została objęta patronatem Ministerstwa Zdrowia. Przedstawia najciekawsze wnioski z „Badania o życiu i zdrowiu Polaków", przeprowadzonego  w maju 2021 r. na zlecenie PZU Życie przez agencję badawczą IQS na próbie 1500 Polaków w wieku lat 18-65. Dodatkowo kompendium zawiera cenne wskazówki i porady ekspertów z różnych dziedzin dla wszystkich, którzy chcą zrobić coś konkretnego dla zdrowszego, dłuższego i bezpieczniejszego życia własnego i rodziny. Czytelnicy znajdą m.in. porady dietetyczki, fizjoterapeutki i psychologa z PZU Zdrowie. 

Aby wzmocnić dotarcie wiedzy na temat profilaktyki, do współtworzenia publikacji zostało zaproszonych wielu influencerów: tenisistka Iga Świątek, szef kuchni Grzegorz Łapanowski (Fundacja Szkoła na Widelcu), Monika Hoffman-Piszora (Dzieciaki Cudaki), Agnieszka Stefaniuk (Family Fun by Mum), Sebastian Kotow (Institute of Behavioral Design).

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi wnioskami z badania. Kompendium jest dostępne bezpłatnie na stronie: www.pzu.pl/masz-wplyw-na-swoje-zycie

Źródło: media.pzu.pl