Oliwer Kubicki, członek zarządu PZU Zdrowie, odbierając nagrodę w imieniu spółki, powiedział, że dla firmy działającej w obszarze medycznym, wyróżnienie w tym pełnym wzywań czasie to wyjątkowy zaszczyt. Nagrodę dedykujemy naszym pracownikom, którzy nie zostawili pacjentów w trudnym czasie. Dziękujemy naszym lekarzom, całemu personelowi medycznemu, który często z poświęceniem świadczy pomoc w okresie pandemii – dodał.

Kapituła konkursowa doceniła zaangażowanie społeczne PZU Zdrowie, w tym kampanię informacyjną na temat koronawirusa.  PZU Zdrowie to firma, która zdecydowała się, w tym trudnym czasie, zadbać o zdrowie fizyczne i psychiczne wszystkich Polaków. Zapewniła wsparcie ludziom, którzy stali na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, lekarzom i pielęgniarkom. Uruchomiła także darmowe porady telemedyczne, z których skorzystało ponad 20 tys. osób. Każdego dnia pandemii czekała na pacjentów w swoich placówkach medycznych. Edukowała, jak poradzić sobie z izolacja domową i bezpiecznie żyć w nowej rzeczywistości. Krótko mówiąc, postawiła na rzetelne informacje i realne wsparcie  – brzmiało uzasadnienie Kapituły.  

TUZY Biznesu to wyróżnienie dla przedstawicieli biznesu, którzy nie boją się iść pod prąd, nie unikają podejmowania ryzykownych decyzji, którzy skutecznie pomnażają kapitał i tworzą wartość firmy w dłuższym okresie. Wśród laureatów tegorocznej edycji naleźli się także m.in. PKN Orlen w kategorii Ambasador sportu i PGNiG za biznesowy sukces dekady.

Nagrody wręczono w  trakcie sportowo-biznesowego wydarzenia „Graj o Swój Biznes”, którego organizatorem jest Manager Business Hub. Celem projektu „Graj o Swój Biznes” jest  promocja zdrowego spędzania czasu i pomoc przedsiębiorcom dotkniętym skutkami koronawirusa w nawiązywaniu relacji biznesowych. Podczas spotkania w Monta Beach Volley Club można było poznać tajniki gry w siatkówkę plażową oraz kibicować uczestnikom Akademii siatkówki dla najmłodszych oraz drużyn firmowych. Drużyna PZU Zdrowie, której przewodził Bogusław Kołc, zajęła 2. miejsce. Gratulujemy!