Dariusz Saletra, zarządzający placówką Centrum Medycznego PZU Zdrowie „Artimed”, odebrał z rąk wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego nagrodę w konkursie „Lider e-zdrowia” 2019. Plebiscyt zorganizował Dziennik Gazeta Prawna we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Centrum Medyczne PZU Zdrowie „Artimed” otrzymało wyróżnienie w kategorii „Zakłady lecznicze 15 i więcej osób personelu medycznego uprawnionego do wystawiania recept”.

- Centrum Medyczne PZU Zdrowie „Artimed” wystawia e-recepty już od blisko roku i było pierwszą placówką w województwie świętokrzyskim, która dołączyła do tego systemu. We wrześniu całkowicie przeszliśmy na formę elektroniczną i obecnie cały personel naszej placówki jest przeszkolony w zakresie obsługi e-recepty – skomentował Dariusz Saletra. – Jako lekarz jestem przekonany, że jest to bardzo korzystne i wygodne rozwiązanie zarówno dla personelu, jak i pacjentów, które sam stosuję w swojej praktyce lekarskiej – dodał.

Celem konkursu jest upowszechnianie systemu e-recepty oraz promowanie dobrych praktyk w zakresie informatyzacji systemu ochrony zdrowia. Kierowany jest do personelu medycznego, który posiada uprawnienia do wystawiania recept. Nagrody przyznawane są w kategoriach: indywidualnej, zakłady lecznicze, samorządy terytorialne i województwa. 

E-recepta to cyfrowa wersja tradycyjnej papierowej recepty, a jej ogólnopolskie wdrożenie ma m.in. uprościć proces realizacji recept, ograniczyć błędy, zoptymalizować czas pracy lekarzy i farmaceutów oraz wyeliminować problem nieczytelnych i fałszywych recept. Od 1 stycznia 2020 roku recepty będą wystawiane obowiązkowo w formie elektronicznej. Pacjenci PZU Zdrowie mogą korzystać z tego rozwiązania już od kilku miesięcy, przychodząc do placówek własnych PZU Zdrowie oraz zamawiając e-recepty przez portal pacjenta mojePZU. 

PZU Zdrowie kupiło 100 proc. akcji przychodni Artimed w 2016 roku. Obecnie PZU Zdrowie rozwija własną sieć medyczną, budując placówki oraz pozyskując lokalnych świadczeniodawców o wysokiej renomie. Spółka posiada już blisko 100 placówek własnych i współpracuje z placówkami partnerskimi w ponad 570 miastach w Polsce.