Głównym punktem uroczystości była rozmowa z wiceministrem zdrowia Maciejem Miłkowskim oraz debata o przyszłości służby zdrowia pt. „Dokąd zmierzamy, dokąd chcemy dojść?” z udziałem Głównego Inspektora Sanitarnego dr hab. n. med. Jarosława Pinkasa oraz wiceprezesa Agencji Badań Medycznych dr n. med. Radosława Sierpińskiego.  Debata oraz sama uroczystość była dla gości okazją do podzielenia się i rozmowy na temat największych osiągnięć, technologii oraz przyszłości medycyny. Swoje życzenia z okazji jubileuszu przekazał także minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski. W obchodach wzięli udział międzynarodowi eksperci zajmujący się ochroną zdrowia oraz innowacjami w systemach publicznej służby zdrowia oraz menadżerowie, politycy, urzędnicy, przedstawiciele sektora publicznego, świata biznesu oraz organizacji pozarządowych.

Wieczór uświetniła również premiera filmu dokumentalnego opowiadającego historię tytułu i jego wpływu na kreowanie rzeczywistości w branży medycznej. Pokazane zostały najważniejsze wydarzenia, które stanowiły przełom w historii polskiej służby zdrowia. 

Cieszę się, że PZU Zdrowie może uczestniczyć w tak ważnym jubileuszu dla polskiej medycyny. „Służba Zdrowia” od dekad dokumentuje rozwój systemu ochrony zdrowia w Polsce. Jako ogólnopolski operator medyczny chcemy wyznaczać standardy opieki medycznej i mamy nadzieję, że wspólnie będziemy obserwować dalsze pozytywne zmiany w systemie – mówi Julita Czyżewska, prezes Zarządu PZU Zdrowie.

„Służba Zdrowia” to najstarsze czasopismo medyczne w Polsce, które ukazuje się nieprzerwanie od 1949 roku. Porusza tematykę związaną z medycyną i ochroną zdrowia, m.in.: przegląd aktualności branżowych z kraju i ze świata, zagadnienia prawne i finansowe ważne dla lekarzy, porady ekspertów z zakresu organizacji i zarządzania placówkami, artykuły kliniczne, problemy profilaktyki i promocji zdrowia oraz nowości z zakresu farmacji i aparatury medycznej.